Szkoła

Szkoła Mój Chiński prowadzi nauczanie języka chińskiego w jego najbardziej popularnej i oficjalnej odmianie jaką jest mandaryński. Szkoła posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu przeróżnych kursów języka chińskiego dla dorosłych, młodzieży, dzieci, dla firm, kursów biznesowych i innych.

Z doświadczenia wiemy że ludzie mają pewnego rodzaju barierę przed rozpoczęciem nauki chińskiego co ma związek z wyobrażeniami iż język ten jest trudny. To nie prawda, to tylko stereotyp. Po kilku tygodniach nauki możemy swobodnie posługiwać się tym językiem w bardzo wielu sytuacjach. Jak obserwujemy naszych studentów to po tych kilku tygodniach dostają ogromnej motywacji do dalszej nauki a wręcz chłonięcia języka.

Z naszej strony staramy się tak podchodzić żeby wszyscy nasi studenci doznawali podobnych odczuć. Stwarza to sytuację gdzie nauka języka staje się bardzo przyjemna od której nie możemy się oderwać mając na uwadze że gdzieś w pewnym sensie jesteśmy wyjątkowi wśród europejczyków znając chiński.

Staramy się wychwycić słabości każdego studenta i indywidualnie kłaść nacisk w celu pokonania tej słabości gdyż wiemy że wygrana ze słabością daje nam dodatkowy zastrzyk energii do dalszej nauki.

Tego typu podejście stwarza sytuacje że studenci wyprzedzają dwukrotnie materiał standardowych kursów korzystając podwójnie. Studenci są zafascynowani, zostają po lekcjach, przychodzą w ciągu dnia żeby zadać kilka pytań naszym lektorom. My również czujemy się z tym bardzo dobrze dlatego staramy się dać jeszcze więcej.

Studenci w naszej szkole nawiązują życiowe przyjaźnie, planują razem wyjazdy do Chin gdzie razem mogą kontynuować zabawę z językiem chińskim w pełni realnych warunkach.

Nauka chińskiego to nie tylko nauka języka. Ucząc tego języka kładziemy nacisk również na kwestie kultury chińskiej. Przekazujemy studentom wiedzę na temat Chin, regionów Chin pod różnymi aspektami, kultury zachowań w różnych sytuacjach, kuchni chińskiej, obrzędów chińskich i innych elementów związanych z Chinami.

Chcemy być postrzegani jako szkoła z entuzjazmem, którym chcemy zarażać naszych studentów. Nie ma to jak nauka języka z uśmiechem bez zmuszania się.

Szkoła posiada siedzibę w Warszawie gdzie są prowadzone kursy.